Pavel Luňáček

Izolace střech Teplice - proč je izolace důležitá

Konstrukce střech je trvale vystavena účinkům povětrnostním vlivům (větru, zimy a jiným). Profesionální izolace střech zabraňuje únikům tepla do okolí v zimních obdobích a naopak v letních měsících zpomaluje prostup tepla od slunečního záření z vnějšího prostředí dovnitř objektu.

Teplo uniká vzhůru střechou nebo nevytápěnými půdními prostory. Z toho důvodu je izolace střechy velmi důležitá, pokud chcete ušetřit za vytápění.

Než začneme s izolací střechy je potřeba provést:

  • průzkum původní střešní konstrukce
  • posoudit její statickou způsobilost
  • vybrat tepelnou izolaci dle typu střechy

Před zahájením samotných prací, doporučujeme nástřik střešní konstrukce prostředkem potlačující výskyt dřevokazného hmyzu a plísní.

Výběr vhodné izolace je důležitý, neboť nevhodné typy izolace způsobují nefunkčnost a poruchovost celé střešní konstrukce.

Nadkrokevní izolace - moderní metoda hydroizolace

V dnešní době již neslouží půda na uskladnění sena nebo odkládací prostor pro nepotřebné věci. Dnes je půda součástí bydlení a poskytuje mnohdy atraktivní prostory, kterými lze rozšířit obytné prostory domu. To ovšem znamená půdu řádně zateplit a pokud možno bez zmenšení obytných prostor.

Nadkrokevní izolace je nová technologie, která v současné době poskytne nejkvalitnější souvislé zateplení střechy. Jednoduché, elegantní a přesto nesmírně účinné řešení pro Vaši střechu. Izolace je vynesena nad krokve, díky tomu se netvoří tepelné mosty a lze maximálně využít prostory půdy.

Další výhody:

  • dřevěné prvky střechy zůstanou viditelné a střecha se tak může stát estetickou součástí interiéru
  • poskytuje kvalitní izolaci, která prodlouží životnost Vaší střechy
  • ke kondenzaci vody dochází mimo dřevěné části krovu, celkově napomáhá k větrání střešní krytiny
  • rychlá montáž
  • díky kvalitní izolaci Vás nebudou trápit zvyšující se ceny energií

Izolaci střechy svěřte odborníkům

Pokud není správně provedená izolace střechy, snižuje to její životnost a funkčnost, proto je důležité svěřit izolaci střechy odborníkům, kteří dané věci rozumějí a mají dostatečné zkušenosti.

Provádíme kompletní dodávku a montáž izolačních systémů v oblasti izolací střech a teras.

+420 777 800 181