FAQ Nejčastěji kladené dotazy

Řešení "na klíč" je dodávka materiálu a montáž střechy v jednom. Realizace střechy na klíč vám ušetří čas a starosti s kooperací jednotlivých dodavatelů. Nemusíte složitě shánět materiál a řemeslníky na tesařské, pokrývačské a klempířské práce, vše zařídíme my.

Vždy záleží na velikosti a typu střechy a rozsahu prací. Průměrně výstavba nové střechy trvá 3 týdny.

Na životnost střechy má vícero faktorů. Kromě povětrnostních podmínek a času, to je kvalita použitých materiálů, ale také kvalita odvedených pokrývačských a klempířských prací.  Střecha z pálených, betonových tašek může vydržet i 50 let. Životnost střechy je výrazně ovlivněna rovněž kvalitou odvětrání střechy. Bez problémů bude vaše nová střecha sloužit 20 let.

Kritérií pro výběr té správné střechy je několik. Nejdůležitější je spád, tvar střechy, únosnost krovu a využití půdního prostoru. Významné jsou také klimatické podmínky a v neposlední řadě požadavky na estetiku. Při výběru střechy je dobré obrátit se na profesionály, kteří na základě zkušeností a znalostí materiálu odborně poradí.

V případě že není k dispozici projektová dokumentace, je nutné střechu zaměřit. Rádi přijedeme a vaši střechu zaměříme. Dle výsledků měření vypracujeme cenovou kalkulaci.

Zaměřit střechu doporučujeme také v případě, že se jedná o rekonstrukci a je k dispozici pouze starší projektová dokumentace. Skutečný stav krovu a mnohdy neshoduje s projektovou dokumentací.

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Obě krytiny mají své výhody a nevýhody. Životnost obou tašek je vesměs stejná cca 50 let. Betonová krytina je levnější díky nižším a jednodušším nákladům na výrobu. Oproti tomu pálená taška zůstává 20 i více let vzhledově stejná, nedrolí se, nepórovatí, nemění barvu. Rádi vám podáme podrobnější informace, stačí se na nás obrátit.

Lehká krytina je ideálním řešením pro všechny střechy, kde je použití těžkých krytin vyloučeno nebo je při rekonstrukci ponechaná stará střešní konstrukce, která není dimenzovaná na použití těžkých krytin.

Celková rekonstrukce vás čeká tehdy, je-li střecha na vašem domě v dezolátním stavu - střecha na více místech prosakuje, brzy po dílčích opravách střechou opět prosakuje voda nebo je-li více tašek prasklých. Rekonstrukci střechy se nevyhnete, chcete-li zateplit půdní prostory, zlepšit tepelně - izolační vlastnosti střechy, nebo odstranit její špatné hydroizolační vlastnosti.

Nadkrokevní izolace je nová technologie izolace určená k zateplení šikmé střechy nad úrovní krokví. Poskytuje spolehlivé a účinné zateplení šikmé střechy a její ochranu proti kondenzaci. Dřevěné prvky střechy zůstanou viditelné a střecha se tak může stát estetickou součástí interiéru a lze maximálně využít prostory půdy.

Plochá střecha je výhodná hlavně z hlediska úspory. Na rozdíl od šikmých střech vytváří jen minimální prostor, který je nutné vytápět a to se v důsledku projeví pozitivně na spotřebě energií. Další výhodou je praktická údržba např. při čištění odvodnění a odklízení sněhu. Ploché střechy také poskytují více prostoru v obytných částech domu. Na rozdíl od šikmých střech totiž rovná střecha neubírá kvůli zešikmení stropů prostor.

Aktuálně (všechny články)

 • dub 18

  Údržba střechy v zimě

  Sníh na střechách domů působí poeticky a podporuje sváteční náladu Ladovské zimy.

  Ano … krása a půvab.

  Každá krása však s sebou nese i jistou míru nebezpečí.

 • lis 09

  Nová střecha se slevou

  Při objednání zakázky do konce roku 2016 získáte slevu ve výši 20 % na práci i materiál.

  Střechy Luňáček
Nastavení cookies